fbpx

Tags : Челинџ куп

Џио Струмица против Омонија Никозија во 1/16 финалето на Челинџ

Омонија Никозија од Кипар е противникот на шампионот Џио Струмица во 1/16 финалето на ЦЕВ Челинџ купот, објавија пред малку на официјалната страница на Џио Струмица. Нашите одбојкари се домаѓини на првиот натпревар, кој треба да се одигра меѓу 8 и 10 октомври во Струмица, а реваншот е меѓу 13 и 15 октомври на Кипар. […]