fbpx

Tags : Чешка

Костадинов учествуваше на Економски форум на паметни градови од Западен

Во период од 16 до 18 ноември, во Прага (Чешка), се одржа Економски форум на паметни градови од Западен Балкан, во организација на министерствата за надворешни работи на Република Чешка и за индустрија и трговија.Во рамки на Форумот, учествуваше и Градоначалникот на Општина Струмица, Костадин Костадинов. Економскиот Форум, во чии рамки присуствуваа претставници од јавниот […]

Костадинов и заменик градоначалникот Паликарова во посета на Чешка

-Денеска заедно со советничката и заменик градоначалник на Струмица, Елена Паликарова, заедно со други колеги градоначалници го посетивме јавното претпријатие за градски транспорт во Храдце Кралове во Чешка, објави Костадинов. -Дискутиравме за менаџирањето со јавниот превоз, бенефитите од електричниот градски превоз.Како градоначалник силно ќе се залагам да Струмица биде прва општина во државата со целосно […]