fbpx

Tags : документи

Спасовски: Во сите градови надвор од Скопје веќе се работи

Денеска, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за време на реализирањето на проектот Отворен Кабинет во СВР Струмица, беше запрашан за замена на личните документи, односно за можноста граѓаните коишто живеат надвор од Скопје да ги заменат личните документи. Спасовски информираше дека граѓаните од внатрешноста надминаа 80 отсто од замената на личните документи на граѓаните. […]

Струмичанец вршел јавен превоз без потребни документи

На 11.05.2023 година во 07:00 часот во Богданци полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија извршиле контрола над патничко возило „мерцедес“ со струмички регистерски ознаки, управувано од Н.Ј. (53) од Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. При контролата било констатирано дека лицето со возилото врши јавен превоз на патници на релација Струмица-Богданци, без да […]