fbpx

Tags : Државјанин Србија

Државјанин на Србија пронајден починат на фарма за свињи во

Од СВР Струмица соопштија дека вчера во 10:30 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во објект на фарма за свињи во атар на село Моин, гевгелиско, бил пронајден починат П.С.(67) од Република Србија, кој работел како стручен консултант во фармата. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен […]