fbpx

Tags : електричен тротинет

Во сообраќајка потешко повредена жена што управувале електричен тротинет

Вчера во 14:20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од Булевар „Балканска“ и ул. “Крушевска република“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу електричен тротинет управуван од А.Ѓ.(47) и патничко возило „фиат пунто“ со струмички регистарски ознаки, управувано од П.Р.(72), двајцата од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Ѓ., […]