fbpx

Tags : физички

Струмичанец физички нападнал жител на Турново

Вчера во 16:05 часот во Полициската станица Струмица бил приведен В.К.(38) од Струмица затоа што околу 15:30 часот на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица физички го нападнал Ж.А.(55) од село Турново, струмичко, соопштија од СВР Струмица. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица и по документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.