fbpx

Tags : фонтана

Вандали ја уништиле фонтаната во Градскиот Парк во Богданци

Деновиве вандалски е уништена фонтаната во Градскиот парк во Богданци, која неоддамна беше реконструирана, информираа од Општина Богданци. Непознати сторители ги искршиле новозалепените мозаични плочки, ги оштетиле светилките и керамичката опшивка на истата при што нанеле поголема материјална штета, а случајот веднаш е пријавен во полиција. Фотографиите сведочат за овој срамен чин кој предизвика голема […]

Фото:Фонтаната во центарот на градот осамна полна со пена

Фонтаната долж Булеварот „Маршал Тито“ осамна денес полна со пена. Според Бранко Ѓоргиев од ЈПКД „Комуналец“ најверојатно неодговрни граѓани во фонтаната истуриле прашок за перење или некое друго средство кое создава пена. Додаде дека го осудуваат овој чин, а во текот на денот екипи на комуналното претпријатие ќе ја исчистат фонтаната. Фото: Јул Медија