fbpx

Tags : Fudbal

Брера Струмица ја совлада Струга ТЛ и стигна до максимални

Брера Струмица продолжува со максималниот ефект во Првата фудбалска лига. Струмичкиот тим ја оствари и третата победа откако денеска го победи актуелниот шампион Струга Трим Лум со 1:2. Ване Крстевски во 27.минута ја доведе Брера во водство, а израмни Бесарт Ибраими со голот во 53.минута. Сепак, Брера постигна и втор гол преку Марио Врдољак во […]