fbpx

Tags : гаснење

Пожарот во „Глобал“ се гаснеше пет часа

Пожарот во Трговскиот центар „Глобал“ во Струмица избувнал синоќа во 23:12 часот,а гаснењето траело скоро 5 часови, односно е изгаснат во 03:50 часот, информираше денеска командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев. Во гаснењето учествувале вкупно 61 пожарникари со 18 возила. Покрај целиот состав на ТППЕ Струмица, во гаснењето учествувале и пожарникари од Радовиш, Кавадарци, Штип […]