fbpx

Tags : исчезнал

Жител од Дабиле исчезнал во водите на браната кај село

На 16.07.2023 во 13.30 часот во СВР Струмица, од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 13.00 часот М.П.(29) од село Дабиле, струмичко, влегол во водите од браната во близина на село Дрвош, струмичко и не излегол, соопштија денеска од СВР Струмица. За настанот бил запознаен Центарот за управување со кризи и се преземаат мерки за пронаоѓање на […]