fbpx

Tags : изгорел

Полициски билтен: Изгореле „мерцедес“ и багер

На 21.03.2024 во Полициската станица Струмица било пријавено дека на ул.„Климент Охридски“ во Струмица настанал пожар на паркирано патничко возило „мерцедес“ со струмички регистарски ознаки. По интервенција на Територијалната противпожарна единица Струмица пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа на СВР Струмица. На 20.03.2024 во Полициското одделение Ново Село било пријавено дека на […]