fbpx

Tags : јатак

Откриени крадец и негов јатак од Радовиш

Вчера во 11:45 часот на магистрален пат Штип-Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи од Радовиш го лишиле од слобода М.Ј.(19) од Штип. Тој се сомничи дека во текот на 2022 година извршил повеќе кривични дела тешки кражби и кражби на подрачје на Радовиш, соопштија денеска од СВР Струмица. Истиот ден во 13:50 часот […]