fbpx

Tags : Jавно обвинителство

Јавното обвинителство поведе постапка за тепачката во Струмица

По поднесена кривична пријава од СВР Струмица, денеска Основното јавно обвинителство Струмица отвори предмет против 22 лица-учесници во тепачката која се случи на 18 март 2021 година, соопштија денес од Јавното обвинителство. Од осомничените, 12 лица се пријавени за сторено кривично дело – Спречување на службено лице во вршење службено дејствие од член 382 , […]