fbpx

Tags : Картичка

Прифатени околу 5.000 приговори за домашната платежна картичка за млади

Околу 5.000 приговори се прифатени за домашната платежна картичка за категоријата Млади лица, во која влегуваат средношколци и студенти од 16 до 29 години, соопшти министерката за финансии Нина Ангеловска преку својот Фејсбук профил.

Шекеринска: Со четвртиот пакет мерки, домашна картичка ќе добијат и

Според сегашното темпо на зголемување на минималната плата и земајќи предвид дека за време на епидемијата успеавме минималната плата да ја зачуваме на исто ниво, целта ни е минималната плата во следниот четиригодишен период да порасне на 20.000 денари, изјави денеска во Дебар носителката на кандидатската листа на коалицијата „Можеме“ во Петтата изборнаа единица и […]