fbpx

Tags : кочанчани

Уапсени кочанчани, пронајден амфетамин

На 19.10.2022 во 20.30 часот на улица „Цветан Димов“ во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Б.М.(51), Г.М.(48), Д.М.(27), сите од Кочани и Д.А.(21) од село Грдовци, кочанско, соопштија од СВР Струмица. При преглед во патничко возило „фолксваген голф“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Б.М., а во […]