fbpx

Tags : контролка

„Пандевци“ одиграа нерешено во првата контролка на подготовките во Турција

Акдемија Пандев денеска го одигра првиот контролен натпревар на подготовките во Анталија. Противник беше тимот на Арберија од Косово, а натпреварот заврши со резултат 1-1. Стрелец на погодокот за Академија Пандев беше Марјан Радески. Следната пријателска средба е на 28 јануари против тимот на Лвив од Украина.