fbpx

„Пандевци“ одиграа нерешено во првата контролка на подготовките во Турција

 „Пандевци“ одиграа нерешено во првата контролка на подготовките во Турција

Акдемија Пандев денеска го одигра првиот контролен натпревар на подготовките во Анталија. Противник беше тимот на Арберија од Косово, а натпреварот заврши со резултат 1-1.

Стрелец на погодокот за Академија Пандев беше Марјан Радески.

Следната пријателска средба е на 28 јануари против тимот на Лвив од Украина.

Share via
Copy link