fbpx

Tags : Академија Пандев

Стојчев нов кормилар на Академија Пандев

Ѓорге Стојчев е назначен за нов шеф на стручниот штаб на Академија Пандев, објави денеска клубот на својата фејсбук страница. -Раководството на клубот одлучи дека Стојчев е најдоброто решение за тренер на сениорскиот тим и ја има целосната доверба од сите во клубот. Стојчев е дел од Академија Пандев од самото формирање, најпрво како тренер […]

„Пандевци“ претрпеа висок пораз од Црвена ѕвезда

Академија Пандев претрпе висок пораз од 5-0 од тимот на белградска Црвена Ѕвезда на контролниот натпревар што го одиграа на подготовките во Анталија, Турција. -Првото полувреме бевме и повеќе од рамноправен противник, но во вториот дел по неколку индивидуални грешки на нашите фудбалери српскиот шампион дојде до убедлива победа. До крајот на подготвките во Анталија […]

Академија Пандев утре против Ц.Ѕвезда со пренос на Арена спорт

Црвена Ѕвезда е следниот противник на Академија Пандев на подготовките во Анталија. -Нашите сениори ќе имаат можност утре да си ги одмерат силите со балканскиот гигант кој е еден од најуспешните клубови од овие простори. Истиот натпревар утре ќе биде пренесуван во живо на првиот канал на ТВ Арена Спорт со почеток од 15.00 часот […]

„Пандевци“ одиграа нерешено во првата контролка на подготовките во Турција

Акдемија Пандев денеска го одигра првиот контролен натпревар на подготовките во Анталија. Противник беше тимот на Арберија од Косово, а натпреварот заврши со резултат 1-1. Стрелец на погодокот за Академија Пандев беше Марјан Радески. Следната пријателска средба е на 28 јануари против тимот на Лвив од Украина.

Игор Паноски ново засилување на „Академија Пандев“

Игор Паноски e четврто засилување за Академија Пандев. Дваесет и еден годишниот централен дефанзивец се приклучи на тренинзите со сениорскиот тим. Паноски доаѓа од екипата на Беласица, а во кариерата има настапувано и за екипата на Победа. Во наредните денови тимот ќе се засили на уште неколку позиции и полека ќе се комплетира и екипата […]

„Академија Пандев“ стартуваше со подготовките за пролетниот дел од првенството

Денеска „Академија Пандев“ ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството. На првата прозивка од новиот тренер Александар Васоски, присуствуваа сите фудбалери на кои ќе може да смета стручниот штаб, како и засилувањата-централниот дефанзивец Коста Манев, голманот Марко Јовановски и офанзивното крило Николче Шаркоски. До 20 јануари струмичкиот прволигаш ќе работи во Струмица, а потоа […]

КОСТА МАНЕВ, МАРКО ЈОВАНОВСКИ И НИКОЛЧЕ ШАРКОСКИ ПРВИ ЗАСИЛУВАЊА ЗА

Први засилувања на Академија Пандев се централниот дефанзивец Коста Манев, голманот Марко Јовановски и офанзивното крило Николче Шаркоски. -Три играчи кои ќе го донесат потребното искуство на младиот тим, напишаа од клубот на официјалната фејсбук страница. Инаку, до почетокот на подготвките екипата ќе се докомплетира со уште неколку засилувања. Од тимот досега замина Марио Маслаќ, […]

Академија Пандев подели новогодишни пакетчиња на најмалите фудбалери

Традиционално, како и секоја година, последен клубски настан е делењето на новогодишни пакетчиња за најмалите фудбалери во клубот. -Дедо Мраз подели преку 100 пакетчиња и со тоа ги заокруживме активностите за 2020 година. Иако поради вирусот дружбата беше поскромна и годината ќе ја испратиме без вообичаената групна фотографија, сепак најважно е дека радоста кај сите […]

Александар Васоски нов кормилар на „пандевци“

Александар Васоски од денеска е нов тренер на Академија Пандев. Денеска новиот шеф на стручниот штаб се запозна со условите кои клубот ги нуди и беа финализирани наредните чекори кои ќе се преземат за клубот да се подигне на уште повисоко ниво. Заедно со Васоски, доаѓаат и Раденко Бојовиќ како прв асистент и Тони Богдановски […]

Тренчовски се збогува со „пандевци“, најавува нови предизвици

Досегашниот шеф на стручниот штаб на струмичкиот прволигаш, Југослав Тренчовски, на својот фејсбук профил објави дека завршува со неговиот ангажман во таборот на Академија Пандев. Еве што напиша Тренчовски: -90 дена исполнети со дружење, радости, тагувања. Денови во кои се обидовме да ја вратиме психолошката стабилност. Остваривме неколку подеми, победи. Горд сум на вашиот пласман […]