fbpx

Игор Паноски ново засилување на „Академија Пандев“

 Игор Паноски ново засилување на „Академија Пандев“

Игор Паноски e четврто засилување за Академија Пандев.

Дваесет и еден годишниот централен дефанзивец се приклучи на тренинзите со сениорскиот тим.

Паноски доаѓа од екипата на Беласица, а во кариерата има настапувано и за екипата на Победа.

Во наредните денови тимот ќе се засили на уште неколку позиции и полека ќе се комплетира и екипата за пролетната полусезона.

Share via
Copy link