fbpx

Tags : Игор Паноски

Игор Паноски ново засилување на „Академија Пандев“

Игор Паноски e четврто засилување за Академија Пандев. Дваесет и еден годишниот централен дефанзивец се приклучи на тренинзите со сениорскиот тим. Паноски доаѓа од екипата на Беласица, а во кариерата има настапувано и за екипата на Победа. Во наредните денови тимот ќе се засили на уште неколку позиции и полека ќе се комплетира и екипата […]