fbpx

Tags : Академија Пандев

Академија Пандев подели новогодишни пакетчиња на најмалите фудбалери

Традиционално, како и секоја година, последен клубски настан е делењето на новогодишни пакетчиња за најмалите фудбалери во клубот. -Дедо Мраз подели преку 100 пакетчиња и со тоа ги заокруживме активностите за 2020 година. Иако поради вирусот дружбата беше поскромна и годината ќе ја испратиме без вообичаената групна фотографија, сепак најважно е дека радоста кај сите […]

Александар Васоски нов кормилар на „пандевци“

Александар Васоски од денеска е нов тренер на Академија Пандев. Денеска новиот шеф на стручниот штаб се запозна со условите кои клубот ги нуди и беа финализирани наредните чекори кои ќе се преземат за клубот да се подигне на уште повисоко ниво. Заедно со Васоски, доаѓаат и Раденко Бојовиќ како прв асистент и Тони Богдановски […]

Тренчовски се збогува со „пандевци“, најавува нови предизвици

Досегашниот шеф на стручниот штаб на струмичкиот прволигаш, Југослав Тренчовски, на својот фејсбук профил објави дека завршува со неговиот ангажман во таборот на Академија Пандев. Еве што напиша Тренчовски: -90 дена исполнети со дружење, радости, тагувања. Денови во кои се обидовме да ја вратиме психолошката стабилност. Остваривме неколку подеми, победи. Горд сум на вашиот пласман […]

Радески со два гола го сруши Борец за три бода

Академија Пандев се врати на победничките патеки и со двата гола на Радески го совлада Борец од Велес со резултат 2:1. Гостите од Велес поведоа со голот на Марјан Ристовски во 39 минута. Марјан Радески погоди два пати во вториот дел, од пенал во 78 минута и од игра во 88 минута за три бода […]

Млади фудбалери на Академија Пандев гостуваа на Ц.ѕвезда и Партизан

Генерација млади фудбалери на Академија Пандев, родени 2008 година овој викенд престојуваа во Белград, Србија каде гостуваа на екипите на Црвена Ѕвезда и Партизан. Вчера со своите врсници од Црвена Ѕвезда одиграа нерешено 1-1, а денес со Партизан претрпеа пораз од 3:1.

Остра реакција на „пандевци“ по поразот од Ренова

По денешниот минимален пораз од Ренова од екипата на Ренова на домашен терен, „Академија Пандев“ со остра реакција на делењето на фудбалската правда од судијата Стојанче Трпевски. Во продолжение ја прнесувама реакцијата на струмичкиот прволигаш. -Пораз од 0-1 против екипата на Ренова. Против еден противник можеби и ќе се боревме, но не бевме моќни и […]

„Пандевци“ со победа против Вардар се пласираа во четвртфиналето на

Со победа со резултат од 1-0 против екипата на скопски Вардар во денешниот осминафинален натпревар во Купот на Македонија, екипата на Академија Пандев обезбеди пласман во четвртфиналето на македонскиот фудбалски куп. Стрелец на голот за Академија Пандев беше Никола Серафимов. В недела, во рамкиите на редовното првенствено коло „Пандевци“гостуваат на тимот на Македонија Ѓорче Петров […]

Шкендија триумфираше против Академија пандев, Пелистер победи кај Беласица

Шкендија оствари триумф на домашен терен против екипата на Академија Пандев со 2:1, и на најдобар можен начин влегува во големиот предизвик кој им следува, мечот во квалификациите за Лига Европа против Тотенхем. Творци на победата за Шкендија беше Ибраими кој беше двоен стрелец, во 38 и 74 минута, додека почесен гол за гостите од […]

Александар Таневски повеќе не е кормилар на „пандевци“

Александар Таневски не е повеќе тренер на Академија Пандев, информираа денес од клубот. По вчерашниот пораз, шефот на стручниот штаб си поднесе оставка, која управата ја прифати. Причина за оставката се лошите резултати во воведните пет кола од стартот на новата сезона.

Марио Маслаќ се врати во Академија Пандев

Српскиот централен дефанзивец, Марио Маслаќ, по шест месеци, повторно го облекува сино-белиот дрес, соопштија денес од Академија Пандев. -Неговиот квалитет и искуство во одбраната ќе биде од големо значење за нашиот млад тим, напишаа „пандевци“ во објавата.