fbpx

„Пандевци“ со победа против Вардар се пласираа во четвртфиналето на купот

 „Пандевци“ со победа против Вардар се пласираа во четвртфиналето на купот

Со победа со резултат од 1-0 против екипата на скопски Вардар во денешниот осминафинален натпревар во Купот на Македонија, екипата на Академија Пандев обезбеди пласман во четвртфиналето на македонскиот фудбалски куп. Стрелец на голот за Академија Пандев беше Никола Серафимов.

В недела, во рамкиите на редовното првенствено коло „Пандевци“гостуваат на тимот на Македонија Ѓорче Петров во Скопје.

Share via
Copy link