fbpx

Радески со два гола го сруши Борец за три бода на Академија Пандев

 Радески со два гола го сруши Борец за три бода на Академија Пандев

Академија Пандев се врати на победничките патеки и со двата гола на Радески го совлада Борец од Велес со резултат 2:1.

Гостите од Велес поведоа со голот на Марјан Ристовски во 39 минута. Марјан Радески погоди два пати во вториот дел, од пенал во 78 минута и од игра во 88 минута за три бода на екипата од Струмица.

Наредното коло Пандевци на домашен терен ја пречекуваат тетовска Шкендија.

Share via
Copy link