fbpx

Tags : Академија Пандев

Викендов ќе има ТВ преноси од дуелите Академија Пандев –

Наредниот викенд се играат натпреварите од 2.коло во ПМФЛ во сезоната 2020/2021. Сепак колото започнува в петок, и тоа со мечот во Кратово меѓу Силекс и Пелистер, меч кој се игра два дена порано поради евро обврските на кратовци. И овој викенд може да се проследат ТВ преноси на Арена и МРТВ од два меча […]

Томиќ и Димовски нови засилувања на Академија Пандев

Бојан Димоски потпиша за Академија Пандев. Талентираниот 18-годишен фудбалер ја прифати понуда на „пандевци“ и се приклучи на сениорскиот состав. Димоски доаѓа од тимот на Вардар и игра на позициите последен играч за врска како и на левата бековска позиција. Бојан е стандарден во младинските селекции на Македонија, а моментално е член на селекцијата У-19. […]

Првото соочување меѓу Академија Пандев и Беласица на први ноември

Струмичките фудбалски прволигаши Академија Пандев и Беласица првото соочување ќе го имаат на први ноември во рамките на 11 првенствено коло. Инаку, првото коло од новиот шампионат на Македонија ќе се игра на 9. август. Академија Пандев гостува на новиот прволигаш Пелистер, а Беласица на домашен терен ја пречекува екипата на Силекс. Во останатите натпревари, […]

Прво коло МФЛ: Пандевци гостуваат во Битола, Беласица ја пречекува

Првото коло од новиот шампионат на Македонија ќе се игра на 9. август. Академија Пандев гостува на новиот прволигаш Пелистер, а Беласица на домашен терен ја пречекува екипата на Силекс. Во останатите натпревари, на Чаир ќе гостува Шкендија каде што ќе ја пречека домашниот Шкупи. Следуваат уште и мечевите Вардар – Борец, Македонија ЃП – […]

Дориев од Академија Пандев и Радески од Шкендија ги заменија

Љупче Дориев се сели во Шкендија, од Тетово во Струмица оди напаѓачот Марјан Радески. Двјцата репрезентативци на Македонија ќе имаат нов предизвик следната сезона откако клубовите се договрија за размена по долги преговори. Дориев има 24 години, ќе игра за Шкендија, имаше обиди да замине во странство, но останува во Македонија. Радески исто така беше […]

Никола Серафимов прво летно засилување за Академија Пандев

Македонскиот младински репрезентативец Никола Серафимов е нов член на Академија Пандев. Тој ја пополнува испразнетата позиција на централен дефанзивец и доаѓа од чешкиот клуб Јихлава Височина, а претходно настапуваше и за екипата на Вардар. Серафимов денеска го одработи и првиот тренинг со сениорскиот тим.