fbpx

Александар Таневски повеќе не е кормилар на „пандевци“

 Александар Таневски  повеќе не е кормилар на „пандевци“

Александар Таневски не е повеќе тренер на Академија Пандев, информираа денес од клубот.

По вчерашниот пораз, шефот на стручниот штаб си поднесе оставка, која управата ја прифати.

Причина за оставката се лошите резултати во воведните пет кола од стартот на новата сезона.

Share via
Copy link