fbpx

Tags : тренер

Ин мемориам:Почина поранешниот фудбалер и тренер, Аце Стојанов

Аце Стојанов (1971-2024), поранешен фудбалер на Тиверија, Беласица, Влазрими од Струга, Вардарски од Богданци и Хоризонт од Турново, почина вчера на 53 годишна возраст. Покрај богата играчка кариера, Стојанов беше тренер и координатор на екипите на Тиверија, Беласица, Нов милениум од Сушица и Хоризонт од Турново. Своето богато фудбалско знаење на крајот од својот живот […]

Александар Таневски повеќе не е кормилар на „пандевци“

Александар Таневски не е повеќе тренер на Академија Пандев, информираа денес од клубот. По вчерашниот пораз, шефот на стручниот штаб си поднесе оставка, која управата ја прифати. Причина за оставката се лошите резултати во воведните пет кола од стартот на новата сезона.