fbpx

Никола Серафимов прво летно засилување за Академија Пандев

 Никола Серафимов прво летно засилување за Академија Пандев

Македонскиот младински репрезентативец Никола Серафимов е нов член на Академија Пандев. Тој ја пополнува испразнетата позиција на централен дефанзивец и доаѓа од чешкиот клуб Јихлава Височина, а претходно настапуваше и за екипата на Вардар.

Серафимов денеска го одработи и првиот тренинг со сениорскиот тим.

Share via
Copy link