fbpx

Дориев од Академија Пандев и Радески од Шкендија ги заменија клупските бои

 Дориев од Академија Пандев и Радески од Шкендија ги заменија клупските бои

Љупче Дориев се сели во Шкендија, од Тетово во Струмица оди напаѓачот Марјан Радески.

Двјцата репрезентативци на Македонија ќе имаат нов предизвик следната сезона откако клубовите се договрија за размена по долги преговори.

Дориев има 24 години, ќе игра за Шкендија, имаше обиди да замине во странство, но останува во Македонија.

Радески исто така беше во преговори со клубови надвор од Македонија, но и тио јостанува во ПМФЛ.

Share via
Copy link