fbpx

Tags : Дориев

Официјално: Дориев нов играч на Шкендија

Македонскиот репрезентативец Љупчо Дориев е големото засилување на Шкендија за новата сезона. Тој треба да биде од голема помош во новото првенство во Првата лига, но и за настапот во квалификациите од Лигата на Европа.  Дориев потпиша тригодишен договор со тетовскиот клуб, а доаѓа од редовите на Академија Пандев. „Првпат во кариерата правам ваков голем […]

Дориев од Академија Пандев и Радески од Шкендија ги заменија

Љупче Дориев се сели во Шкендија, од Тетово во Струмица оди напаѓачот Марјан Радески. Двјцата репрезентативци на Македонија ќе имаат нов предизвик следната сезона откако клубовите се договрија за размена по долги преговори. Дориев има 24 години, ќе игра за Шкендија, имаше обиди да замине во странство, но останува во Македонија. Радески исто така беше […]