fbpx

Tags : Радески

Официјално: Марјан Радески во Академија Пандев

Македонскиот фудбалски репрезентативец Марјан Радески и официјално е нов играч на Академија Пандев, која се пофали со своето најголемо засилување за следната сезона. 25-годишниот Радески денеска го потпиша својот договор со струмичкиот состав каде пристигнува како слободен играч откако претходно ја раскина соработката со Шкендија. Еден од најдобрите напаѓачи во нашата лига кој подеднакво добро […]

Дориев од Академија Пандев и Радески од Шкендија ги заменија

Љупче Дориев се сели во Шкендија, од Тетово во Струмица оди напаѓачот Марјан Радески. Двјцата репрезентативци на Македонија ќе имаат нов предизвик следната сезона откако клубовите се договрија за размена по долги преговори. Дориев има 24 години, ќе игра за Шкендија, имаше обиди да замине во странство, но останува во Македонија. Радески исто така беше […]