fbpx

Прво коло МФЛ: Пандевци гостуваат во Битола, Беласица ја пречекува екипата на Силекс

Првото коло од новиот шампионат на Македонија ќе се игра на 9. август. Академија Пандев гостува на новиот прволигаш Пелистер, а Беласица на домашен терен ја пречекува екипата на Силекс.

Во останатите натпревари, на Чаир ќе гостува Шкендија каде што ќе ја пречека домашниот Шкупи. Следуваат уште и мечевите Вардар – Борец, Македонија ЃП – Работнички и Ренова – Струга Трим Љум.

Македонската Прва фудбалска лига започнува на 9. август. Во „Куќа на фудбалот“ беа извлечени паровите за новата…

Gepostet von Фудбалска Репрезентација на Македонија am Montag, 27. Juli 2020
Share via
Copy link