fbpx

„Пандевци“ претрпеа висок пораз од Црвена ѕвезда

 „Пандевци“ претрпеа висок пораз од Црвена ѕвезда

Академија Пандев претрпе висок пораз од 5-0 од тимот на белградска Црвена Ѕвезда на контролниот натпревар што го одиграа на подготовките во Анталија, Турција.

-Првото полувреме бевме и повеќе од рамноправен противник, но во вториот дел по неколку индивидуални грешки на нашите фудбалери српскиот шампион дојде до убедлива победа. До крајот на подготвките во Анталија ни преостануваат уште два натпревари, против вториот тим на Спартак Москва и Оболон, објавија „пандевци“ на својата фејсбук страница.

Share via
Copy link