fbpx

Tags : Црвена ѕвезда

„Пандевци“ претрпеа висок пораз од Црвена ѕвезда

Академија Пандев претрпе висок пораз од 5-0 од тимот на белградска Црвена Ѕвезда на контролниот натпревар што го одиграа на подготовките во Анталија, Турција. -Првото полувреме бевме и повеќе од рамноправен противник, но во вториот дел по неколку индивидуални грешки на нашите фудбалери српскиот шампион дојде до убедлива победа. До крајот на подготвките во Анталија […]

Академија Пандев утре против Ц.Ѕвезда со пренос на Арена спорт

Црвена Ѕвезда е следниот противник на Академија Пандев на подготовките во Анталија. -Нашите сениори ќе имаат можност утре да си ги одмерат силите со балканскиот гигант кој е еден од најуспешните клубови од овие простори. Истиот натпревар утре ќе биде пренесуван во живо на првиот канал на ТВ Арена Спорт со почеток од 15.00 часот […]

Млади фудбалери на Академија Пандев гостуваа на Ц.ѕвезда и Партизан

Генерација млади фудбалери на Академија Пандев, родени 2008 година овој викенд престојуваа во Белград, Србија каде гостуваа на екипите на Црвена Ѕвезда и Партизан. Вчера со своите врсници од Црвена Ѕвезда одиграа нерешено 1-1, а денес со Партизан претрпеа пораз од 3:1.