fbpx

Tags : пораз

„Пандевци“ претрпеа висок пораз од Црвена ѕвезда

Академија Пандев претрпе висок пораз од 5-0 од тимот на белградска Црвена Ѕвезда на контролниот натпревар што го одиграа на подготовките во Анталија, Турција. -Првото полувреме бевме и повеќе од рамноправен противник, но во вториот дел по неколку индивидуални грешки на нашите фудбалери српскиот шампион дојде до убедлива победа. До крајот на подготвките во Анталија […]