fbpx

Tags : куп финале жени

Куп-финалето за жени за Вардар и Јанта волеј Кисела вода

Екипите на Вардар жени 2019 и на Јанта волеј Кисела вода ќе играат во финалето на 28.македонски одбојкарски куп во женска конкуренција. Вардарки го добија третиот меѓусебен и најважен дуел сезонава против Работнички Скопје со 3:0 (30:28, 25:21 и 26:24). Во вториот полуфинален натпревар иако Струмица жени поведе со 1:0 во сетови, сепак искусната екипа […]