fbpx

Tags : Митевски

Дуото Дац и Митевски ги оживеа евергрините

Синоќа на Струмица ОПЕН фестивал се одржа одличен двочасовен концерт на дуото Драган Спасов – Дац и Александар Митевски. Музичарите приредија вистинска евергрин вечер за сите генерации. Во публиката присуствуваа околу 200 посетители, поради ограничениот простор во градскиот парк.  Изненадување за публиката беше гостувањето на 5 членови од студиото за модерен балет „Газели“ кои придонесоа […]