fbpx

Tags : мнозинство

Заев: Имаме стабилно парламентарно мнозинство и Влада за сигурна иднина

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши денеска потпишаа Договор за ново и стабилно парламентарно мнозинство и за учество на Алтернатива во составот на Владата. На прес-конференцијата по тој повод, претседателот на Владата Заев истакна дека стабилно парламентарно мнозинство и стабилна Влада значи дека  новата проширена коалиција […]