fbpx

Tags : монитор

Струмичанец искршил монитор од апарат за игри на среќа

На 24.01.2022 во 20.35 часот во Полициската станица Струмица Т.П.(46) од Струмица пријавила дека во спортска обложувалница, лоцирана на улица „Гоце Делчев“ во Струмица В.В. го скршил мониторот од апаратот за игри на среќа, информираа од СВР Струмица. По целосно расчистување на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.