fbpx

Струмичанец искршил монитор од апарат за игри на среќа

На 24.01.2022 во 20.35 часот во Полициската станица Струмица Т.П.(46) од Струмица пријавила дека во спортска обложувалница, лоцирана на улица „Гоце Делчев“ во Струмица В.В. го скршил мониторот од апаратот за игри на среќа, информираа од СВР Струмица.

По целосно расчистување на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link