fbpx

Tags : Струмичанец

Струмичанец физички нападнал жител на Турново

Вчера во 16:05 часот во Полициската станица Струмица бил приведен В.К.(38) од Струмица затоа што околу 15:30 часот на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица физички го нападнал Ж.А.(55) од село Турново, струмичко, соопштија од СВР Струмица. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица и по документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Полициски билтен:пронајдена марихуана кај двајца скопјани и еден струмичанец

На 16.03.2024 година во 17.30 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Р.А.(30) и Р.А.(22) и двајцата од Скопје, затоа што агресивно се однесувале кон полициски службеници, кои извршувале службени задачи. При преглед на Р.А.(22) била пронајдена и марихуана. Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица, за […]

Струмичанец физички нападнат на булеварот „Маршал Тито“

Вчера во 05:10 часот во Полициската станица Струмица, Д.Б.(28) од Струмица пријавил дека околу 04.10 часот на бул.„Маршал Тито“ во Струмица бил физички нападнат од едно лице, соопштија од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Струмичанец потешко повреден откако излетал на патот Струмица-Валандово

На 25.01.2024 во 15:00 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на регионален пат Струмица – Валандово, Ш.Џ.(63) од Струмица, управувајќи патничко возило „мицубиши“ со струмички регистарски ознаки, излетал надвор од патот, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото […]

29-годишниот струмичанец, кој беше пријавен за исчезнат на 6 декември

СВР Струмица денеска соопшти дека М.Д. (29), кој на 6 декември се оддалечил од домот, е во Бугарија каде живее неговата мајка. Во врска со објавите на социјалните медиуми за лице М.Д.(29) од Струмица, кое се оддалечило од домот во Струмица, пријавено во Полициската станица Струмица на 09.12.2023 од страна на неговиот татко Т.Д.(64), ве […]

Полицијата бара 29-годишен струмичанец со нарушено здравје, кој се оддалечил

СВР Струмица соопшти дека на 09.12.2023 година во Полициската станица Струмица, Т.Д.(64) од Струмица пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син М.Д. (29), кој бил со нарушено здравје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Струмичанец затекнат при извршување кражба во Охрид

МВР информираше дека вчера околу 14:00 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Д.М.(51) од Струмица. Тој бил затекнат при извршување кражба во продажен објект во Охрид, при што одзел повеќе предмети. Одземеното било вратено на сопственикот, а лицето било приведено во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против […]

Приведен струмичанец побегнат од затвор

Денеска полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Одделение за потраги, во рамки на оперативната акција „Жетва“, во Скопје го лишија од слобода И.М.(48) од Струмица, кој бил баран со меѓународна потерница поради бегство од затвор за доиздржување на казна затвор во траење од една година, четири месеци и 15 дена, соопштија од МВР. Тој […]

Струмичанец вршел јавен превоз без потребни документи

На 11.05.2023 година во 07:00 часот во Богданци полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија извршиле контрола над патничко возило „мерцедес“ со струмички регистерски ознаки, управувано од Н.Ј. (53) од Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. При контролата било констатирано дека лицето со возилото врши јавен превоз на патници на релација Струмица-Богданци, без да […]

Струмичанец потешко повреден во сообраќајка кај Костурино

Синоќа во 19:40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Валандово-Струмица, во близина на село Костурино, патничко моторно возило “пежо 508“, со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Р.(56) од Струмица, излетало надвор од коловозот, информираа од МВР. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Бил извршен увид од […]