fbpx

Tags : мртва жена

Пронајдена мртва жена во Струмица

Попладнево е пронајдено тело на мртва жена во Струмица на улицата „Балканска“. Веста ја потврдија од СВР Струмица, од каде информираа дека станува збор за жена на возраст од 67 години. Јавен обвинител од ОЈО Струмица врши увид на местото на настанот, а повеќе информации за причината за смртта на жената се најaвуваат за подоцна.