fbpx

Пронајдена мртва жена во Струмица

 Пронајдена мртва жена во Струмица

Попладнево е пронајдено тело на мртва жена во Струмица на улицата „Балканска“.

Веста ја потврдија од СВР Струмица, од каде информираа дека станува збор за жена на возраст од 67 години.

Јавен обвинител од ОЈО Струмица врши увид на местото на настанот, а повеќе информации за причината за смртта на жената се најaвуваат за подоцна.

Share via
Copy link