fbpx

Tags : пронајдена

Пронајдена почината жена во Струмица

Денеска во Струмица е пронајдена почината жена на 83 годишна возраст. Информацијата за смртта на жената ја потврдија од СВР Струмица, од каде портпаролката Александра Трајанова додаде дека полицијата пријавата за почината жена ја добила од болницата. Полицијата моментно врши увид, а повеќе информации од полицијата најавуваат за подоцна.

Пронајдена мртва жена во Струмица

Попладнево е пронајдено тело на мртва жена во Струмица на улицата „Балканска“. Веста ја потврдија од СВР Струмица, од каде информираа дека станува збор за жена на возраст од 67 години. Јавен обвинител од ОЈО Струмица врши увид на местото на настанот, а повеќе информации за причината за смртта на жената се најaвуваат за подоцна.