fbpx

Пронајдена почината жена во Струмица

 Пронајдена почината жена во Струмица

Денеска во Струмица е пронајдена почината жена на 83 годишна возраст.

Информацијата за смртта на жената ја потврдија од СВР Струмица, од каде портпаролката Александра Трајанова додаде дека полицијата пријавата за почината жена ја добила од болницата.

Полицијата моментно врши увид, а повеќе информации од полицијата најавуваат за подоцна.

Share via
Copy link