fbpx

Tags : Нацаионални шуми

СВР Струмица поднесе две кривични пријави против вработен во ЈП

МВР денеска соопшти дека во првиот случај тој се сомничи дека сторил кривични дела „злоупотреба на службената положба и овластување“ по член 353 и „фалсификување исправа“ по член 378 став 1 од Кривичниот закон. На 21.10.2023, полициски службеници од СВР Струмица извршиле контрола на товарно возило во кое две лица од село Банско, струмичко, превезувале […]