fbpx

Tags : Национални шуми

Кривична пријава за вработен во „Национални шуми“ за сторени три

Секторот за внатрешни работи Струмица, до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против Т.М.(58) од село Дрвош, општина Босилово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“, „фалсификување службена исправа“ и  „проневера во службата“, соопштија денеска од полицијата. На 03.03.2024 на место викано „Боровите“, атар на село Колешино, струмичко, полициски службеници од […]