fbpx

Tags : Натпревар

„И ѓубрето чини пари“ – победничка сторија на вториот натпревар

Телевизиската сторија „И ѓубрето чини пари“ од авторот Зоран Ѓорѓиев победи на вториот повик за новинари и медиуми за истражување и промовирање на најдобри примери од примена на зелена економија или еколошки безбедни рурални деловни практики. Натпреварот се организираше во рамки на проектот „Вмрежување и застапување за зелена економија“ (Networking and advocacy for green economy) финансиран […]

Кадети-риболовци од СРРК „Крап“ од Радовиш учествуваа на државното првенство

Со почитување на сите безбедносни мерки и протоколи дечињата- кадети во Категоријата „У 15“ го започнаа првото натпреварување во Спорски риболов оваа година. Натпреварот се одржа во саботата и недела на кејот на Дојранското езеро, а учествуваа шест екипи од градовите Радовиш, Велес, Струмица, Кавадарци, Охрид. Оваа беше прво натпреварување во некој спорт воопшто на […]

Академија Пандев ремизираше со Силекс

Академија Пандев во втората пријателска средба што се одигра денес на комплексот „Горан Пандев“ ремизираше со Силекс и тоа со резултат 1:1. Во интересен и квалитетен натпревар за оваа фаза од подготовките, двете екипи имаа имаа свои моменти и периоди од играта. Први поведоа екипата од Кратово со голот на Дејан Тантуровски во 18.минута и […]