fbpx

Tags : нови 4 случаи

Четворица новозаразени од ковид-19 во Струмица, еден оздравен

Освен во Струмица нови случаи на заразени од коронавирус се забележани во Радовиш и Валандово по еден, а едно лице е оздравено во Гевгелија. Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 142 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 37-Куманово 18-Дебар 1-Штип 3-Прилеп 8-Тетово 13-Струга 3-Битола 4-Гостивар 9-Струмица 4-Крива Паланка 8-Радовиш 1-Крушево […]