fbpx

Tags : нови седум случаи

Во Струмица денес нови 7 случаи на заразени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1618 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 4 -Штип 1 -Прилеп 7 -Тетово 6 -Струга 3 -Битола 2 -Охрид 3 -Гостивар 1 –Струмица 7 -Крива Паланка 2 -Кочани 3 -Македонски Брод 1 -Виница 1 -Кичево 2. Починати се 5 лица, пациент од […]