fbpx

Tags : осум нови случаи

Осум нови случаи на Ковид-19 во Струмица, еден починат, пет

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96-Куманово 5-Штип 7-Прилеп 1-Тетово 19-Велес 2-Битола 1-Кавадарци 1-Гостивар 6-Гевгелија 1-Струмица 8-Крива Паланка 2-Радовиш 2-Кочани 10-Берово 6-Виница 5-Делчево 4-Неготино 1. Починати се 5 лица, пациент од Тетово (67г), Струмица (87г), Крива Паланка (68г) и двајца пациенти од Кочани […]